úterý, 03 červenec 2018 11:24

Keramická 3D nano ochrana povrchů

Napsal(a)
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)

Hagmans Nordic AB je švédský výrobce speciálních přípravků pro dlouhodobou ochranu různých povrchů. Jeho výrobky jsou ceněny a uznávány profesionály celé severní Evropy. V automobilové branži jsou to zejména karosářské tmely vyráběné pod značkou Stalpalst, dále pak antikorozní nástřiky Carosol a v neposlední řadě i přípravky pro ochranu a lesk laků, plastových dílů, skel i gumových částí.

Vývoji a výrobě autokosmetiky se věnuje Hagmans Nordic AB již několik desetiletí. A že se jedná o výrobky s vysokou funkčností a mimořádnou kvalitou, dokazuje nejen dlouhá doba používání na různých typech aut a v pestrých klimatických podmínkách, ale i řada testů odborných časopisů a médií napříč dobou. Výrobky Hagmans vždy obsazují první příčky ve srovnání s konkurenčními produkty světových značek těch nejzvučnějších jmen. 

Zajímavostí je, že velká část produkce je vyráběna jako tzv. Private Label. To znamená, že výrobky Hagmans jsou plněny do obalů jiných značek. Mezi tyto odběratele patří i některé známé automobilky, nebo i konkurenční producenti autokosmetiky.

V roce 2007 představila společnost Hagmans Nordic svojí první řadu autokosmetiky s nanotechnologií pod značkou Hagmans Nano+. Ta byla výsledkem vývoje a spolupráce laboratoří Hagmans s vědci z Sveriges Tekniska Forskningsinstitut (Technický výzkumný ústav Švédska). Vědcům se podařilo vyvinout unikátní chemickou formuli, která umožnila spojení nanočástic s molekulami ostatních složek produktů. Tato informace je důležitá v tom, že i když nějaký přípravek obsahuje nanočástice, ty v něm nemusí mít žádný funkční vliv. Až na možnost zvýšení prodejní atraktivity a s tím i ceny samotného výrobku. Nanotechnologie přinesla a přinese mnoho nových možností. Jako každá nová a převratná technologije je na vrcholu zájmu a toho se snaží marketingově využít mnoho různých výrobců.

Při vývoji Hagmans Nano+ bylo použito i několik výrobků, které byly již dlouhou dobu na trhu a o jejichž kvalitě a vynikajících vlastnostech nebylo pochyb. Ty byly vylepšeny vlastní nanotechnologií a v té době patřili ke světové špičce v ochraně i odolnosti ošetřených laků. 

Nezávislý test z té doby si můžete prohlédnout zde.

15400

Jedním z vysoce ceněných produktů nové nanokosmetiky byla dlouhodobá ochrana laku s názvem Hagmans Nano Seal. Ten měl vynikající ohlas nejen v zemích drsné severní Evropy, ale i u nás. 

V loňském roce představil Hagmans Nordic AB další generaci své nano ochrany laku. Jako první se objevil Filltec Professional F104 UV SEAL v řadě přípravků pro profesionální použití a nedlouho po té byl zpřístupněn i běžným uživatelům pod názvem Hagmans UV Paint Sealant

Nově byly použity nanočástice oxidu křemičitého (SiO2). Oxid křemičitý je základní složkou všech produktů označovaných, jako tzv. keramická ochrana, někdy i jako tekuté sklo. Oxid křemičitý vytváří i velmi účinný UV filtr. Ten je důležitý pro ochranu laků před zkřehnutím a popraskáním, před ztrátou jeho barevného odstínu a také pro ochranu složek obsažených v přípravku. Nanotechnologie Hagmans dokáže spojit a seřadit jednotlivé nanočástice Oxidu křemičitého ve všech směrech do krystalické mřížky. Toto spojení se nazývá 3D struktura a umožňuje produktu vytvářet velmi pevnou, tvrdou a odolnou vrstvu, která poskytuje mimořádné ochranné vlastnosti.

Složení Hagmans navíc umožňuje aplikaci více vrstev na sebe. Jednotlivé vrstvy se dokáží pevně spjit a tím se zesílí ochranný efekt. Umožňuje také snadné zesílení a obnovení ochranné vrstvy v případě potřeby.

Pro lepší pochopení jak 3D technologie funguje doporučujeme náš starší článek s grafickým zobrazením

Ještě lepší ochrana

Po aplikaci vytváří přípravek na povrchu extrémně tvrdý a ochranný keramický štít. Ten chrání povrch před mechanickým poškozením a také vytváří mimořádně jasný a hluboký lesk. Další unikátní vlastností je schopnost vytvořit dokonale hladký povrch. Na takovém hladkém povchu se neudrží ani voda. ani nečistoty. Vznikne silný vodoodpudivý (hydrofobní) a antistaciký efekt. Ošetřená plocha zůstává mnohem déle čistá a lesklá. A velmi snadné a rychlé je i mytí takto ošetřeného povrchu. V mnoha případech stačí jen opláchnutí vysokotlakým čističem bez použití chemie.

Použitím Filltec Professional F104 UV Seal, nebo Hagmans UV Paint Sealant získáte ochranu před vznikem vlasových a jemných škrábanců, před poškozením od malých kamínků, před naleptáním laku zbytky hmyzu a ptačího trusu.V zimě pak před poškozením laků posypovou solí. Před rychlým ušpiněním. A také před ztrátou lesku a barevného odstínu laku.

Oba přípravky můžete použít nejen na laky, ale i na plasty, kovy, nebo i skla pro získání efektu Jízdy bez stěračů.

Nenáročná aplikace

Při vyvoji nové generace přípravku věnovali vědci pozornost nejen samotným vlastnostem, ale i aplkaci. Aby stejně, jako je to u dalších produktů Hagmans byla co nejsnadnější a nevyžadovala složitou přípravu. Pro pevné přilnutí přípravku k povrchu je nutné pouze jeho pečlivé umytí a odmaštění. Ale samozřejmě platí, že čím lépe povrch připravíte tím déle ochranný štít vydrží a zvýší se i lesk a hloubka. Použijete-li přípravek na nový lak, nebo po renovaci a vyleštění budete překvapeni výsledkem. Doba aktivace a zasychání přípravku po aplikaci je asi 5 minut při 20oC. Což je narozdíl od obdobných přípravků velmi krátká doba. Zaschnutí lze poznat snadno. Nanesená vrstva zbělá. Pak již stačí jen vyleštit.  Spotřeba produktu je přibližně 5 g/m2 na jednu vrstvu.  Balení 300 ml vystačí na několik použití, nebo vrstev.

Doba ochrany

Nic není věčné. Ani nanoochrana. V běžném provozu i na samotný ochranný štít působí mnoho faktorů, které jej zeslabují. Je to především UV záření, povětrnostní vlivy, solné roztoky, kyselé deště, smogový spad, ale i třeba čistící chemie. Obrovský vliv na výdrž má i příprava a stav povrchu před nanesením přípravku, počet vrstev i samotná důkladnost aplikace. Protože se jedná o nové složení, sběr dat a testování stále probíhá. Protože si Hagmans Nordic AB zakládá na své pověsti i pověsti účinků svých výrobků, nikdy nebude zveřejňovat nereálná a nepotvrzená data ani účinky. Je zvláštní, když nová firma existující sama 3 roky garantuje například 5 leté účinky svého nového přípravku.

Protože první generace nanoochrany Hagmans je na trhu již od roku 2007 víme, že při správné aplikaci vydržel v mnoha případech ochranný štít minimálně 1 rok v drsném podnebí severské Scandinavie a v mirnější střední Evropě i déle. 

Protože jsou u druhé generace použity mnohem odolnější složky je předpoklad i mnohem delší doby působení ochrany. Vynikající výsledky přinesly i prováděné testy odolnosti vůči UV záření, které ma jeden z největších vlivů na odolnost keramických ochran povrchů.

Test lesku a ochrany

Výhodou nanotechnologie Hagmans je snadné obnovení ochranné vrstvy, nebo její zesílení, když je potřeba. Nejlepší je však věnovat svému roku chvíli času každých 6 měsíců. Ideálně na jaře a na podzim. Budete tak mít jistotu, že je povrch maximálně chráněn.

Test vodoodpudivosti

 

 

Příznivá cena

Vlastní vývoj i vlastní výroba ve velkém množství umožňuje nabídnout příznivou cenu. Nyní máte možnost vyzkoušet si kvalitu přípravku za ještě výhodnější zaváděcí cenu.

Hagmans UV Paint Sealant si můžete objednat zde, nebo si jej vyžádejte u svého prodejce.

Máte-li firmu produkt najdete zde!

 

 

 

Číst 1790 krát Naposledy změněno úterý, 24 červenec 2018 05:40

Rychlý kontakt

CHEMIATEC s.r.o.
Chudenická 1059/30,
102 00 Praha 10

Telefon:: +420 776 794 794
Email: info@chemiatec.cz

 

Kdo je online

Právě přítomno: 85 hostů a žádný člen

Novinky na Facebooku

Copyright © 2017. CHEMIATEC - pro čištění, úklid a lesk. ..

Hledej....