neděle, 02 duben 2017 00:00

Čištěni EGR ventilu

Napsal(a)
Ohodnotit tuto položku
(2 hlasů)

I když je naší hlavní náplní řešení problémů v oblasti autokosmetiky, nezřídka dostáváme i dotazy na řešení z jiných oblastí. A jednim z nich byly dotazy na jednoduché a levné odstranění karbonu z EGR ventilů a vzduchového sání dieselových motorů.

Protože náš sortiment zahrnuje mnoho přípravků s vyjímečnými vlastnostmi sáhli jsme po dvou výrobcích, které dokáží rozpustit silné mastnoty a mají vysokou smáčivost. Jedná se o Atas DIMER a Atas LACER. Výsledek je u obou téměř shodný.

 egr4

K čištění budete mimo zmíněných přípraků ještě potřebovat nerezovou, plastovou, nebo skleněnou vanu. Nepoužívejte plexi a PET. Tyto materiály oba přípravky narušují. Dále pak gumové rukavice, štětec a měděný kartáč. Vyborný je i kompresor s ofukovací pistilí a konzervační olej (z našeho sortimentu je to např. Atas Penetrus).

Postup:
Před aplikací je dobré mechanicky odstranit ty nejhorší vrstvy karbonu. Není to však nutností. 10 litrů čistícího roztoku si poradilo se stavem, jaký vidíte na fotografiích. Snížením vrstvy karbonu si šetříte přípravek pro další použití. 

Před aplikací nezapomeňte demontovat všechny elektronické ovládací prvky!

Atas DIMER nařeďte s vodou v poměru 1:10, nebo Atas LACER v poměru 1:4. a naplňte jím čistou vanu. Do připraveného roztoku ponořte celý EGR ventil a nechte cca 10 - 12 hodin roztok působit.

Po vyjmutí dočistěte štětcem, opláchněte čistou vodou a vyfoukejte stlačeným vzduchem, nebo nechejte doschnout. Pozor!. Pracujte v rukavicích a používejte ochranné pomůcky. Oba přípravky mají mimořádně silné odmašťovací vlastnosti!

Po doschnutí zůstane na částech z hliníku a jeho slitin tmavá zoxidovaná vrstva. Tu snadno odstraníte měděným kartáčem. A tím máte hotovo. Stačí jen nakonzervovat olejem, aby nedocházelo k další oxidaci a ventil můžete opět použít.

Stejný postup můžete uplatnit i u dalších dílů zanešených karbonem.

Oba přípravky v různém balení najdete v našem obchodě pro firmy PRO čištění

 

Číst 1893 krát Naposledy změněno středa, 25 říjen 2017 21:55

Rychlý kontakt

CHEMIATEC s.r.o.
Chudenická 1059/30,
102 00 Praha 10

Telefon:: +420 776 794 794
Email: info@chemiatec.cz

 

Kdo je online

Právě přítomno: 187 hostů a žádný člen

Novinky na Facebooku

Copyright © 2017. CHEMIATEC - pro čištění, úklid a lesk. ..

Hledej....