Chemiatec

Chemiatec

neděle, 25 únor 2018 19:00

Leštění pro začátečníky

Zde najdete rady, jak opět získat vysoký lesk laku Vašeho vozu s dvouhlavou excentrickou (oscilační) leštičkou Autorange Twin Head Polisher. Je to mnohem jednodušší než si myslíte a uvidíte, že budete na výsledek pyšni. Pokud jste v leštění začátečník může být pořízení tohoto typu leštičky dobrá volba, protože není zase tak drahá a pokud se budete řídit našimi radami, nemůžete nijak poškodit lak Vašeho auta. Narozdíl od klasické rotační leštičky, která může být při práci sice rychlejší, ale vyžaduje už nějaké zkušenosti.

Zmizí škrábance po vyleštění?

Ne. Ale obrousíte ostré hrany vrypů a ty již nebudou na běžný pohled viditelné.


Automobilový lak se skládá z několika vrstev.

Škrábance
Automobilový lak je složen z několika vrstev. Povrch zakrývá vrstva zakladního nátěru, nebo také plniče, který poskytuje ochranu před a také vyrovnává drobné nerovnosti, které se při výrobě mohou na povrchu dílu objevit. Na této základní vrstvě je nanesena již vrstva samotného laku. U metalických laků navíc doplněná o další vrsvu tvrdého bezbarvého laku, který dodá metalickému laku hloubku a lesk a nechá vyniknout optickým efektům. U současných moderních automobilů se můžeme s vrstvou bezbarvého laku setkat i pastelových barev. Důvodem je používání ekologických vodou ředitelných barev, které postrádají ochranné vlastnosti a také nemají lesk. Na obrázku vidíte i funkčnost ochranné vrstvy vosku, který uzavírá lak a vyplňuje poškození.


POSTUP:

 1. Umytí (Postup najdete zde)

 2. Vyčištění laku (Postup najdete zde)

 3. Maskování

  Před leštěním zamaskujte všechny plastové a gumové části, na které by se mohla při práci dostat leštící pasta. Ušetříte si tím spoustu problémů a času. K maskování je nejvhodnější kvalitní lakýrnická samolepící páska. Zvolte opravdu kvalitní, aby Vám po stržení nezůstaly na povrchu zbytky lepidla. Páskou zakryjte plastové kliky, ochranéé lišty, zpětná zrcátka a pod.
 4. Leštění:

  Práce s dvouhlavou excentrickou (oscilační) leštičkou Autorange TWIN HEAD POLISHER je velmi snadná. Navíc je vyjímečná v tom, že je vhodná pro každého, kdo se chce naučit leštění svého auta. S tímto přístrojem nelze spálit a poškodit lak, nebo udělat hologramy. 

  Lesteni karavanuLeštění obytného vozu leštičkou Autorange TWIN HEAD POLISHER


  Většina leštících past obsahuje oxid hlinitý. Ten ke své nejlepší funkčnosti potřebuje trochu tepla. Při leštení leštičkou vzniká třením a vysokou rychlostí otáčení mnohem víc tepla, než jakého můžete dosáhnout ručním leštěním. Proto je i výsledek vždy mnohem lepší a výraznější. Pro leštění zvolte středně tvrdé leštící kotouče. Pro voskování naopak měkké. Vždy je lepší mít více stejných kotoučů, aby jste je mohli při práci měnit. Tím zabezpečíte, že budete pracovat po celou dobu s čistým materiálem a výsledek bude stejnoměrně vysoký. Ušetříte tím i čas, který by bylo potřeba věnovat čištění kotoučů. To můžete udělat najednou po dokončení práce. A než začnete, nezapomeňte na ochranné pomůcky. Na ochranu sluchu, ochranné rukavice a brýle. Oxid hlinitý je mírně alkalický a má slabě žíravé vlastnosti. Každopádně to není nic dobrého, co by se vám mělo dostat do očí.

  Na oba leštící kotouče dvouhlavé leštičky dejte tři malé dávky leštící paty. Zastavenou leštičkou je rozetřete po leštěné ploše a až po té zapněte leštičku s rychlostí nastavenou na minimální otáčky. Po dobu asi 10 vteřin nanesenou pastu roztírejte, aby byla ve stejnoměrné vrstvě. Tímto způsobem zabráníte rozstřikování pasty po celém voze. Zvyšte otáčky a leštěte do okamžiku, než budete cítit, že je již vrstva leštící pasty velmi slabá. Zbytky setřete utěrkou z mikrovlákna. Celou aplikaci opakujte dokud nebudete přesvědčeni, že na laku už není co leštit a vyššího lesku již nedosáhnete. Takto postupujte po plochách asi 25 x 25 cm až 50 x 50 cm. Nejlepší je začít v jednom rohu auta a postupovat po jednotlivých dílech karosérie. Zadní blatník, horní část zadních dveří, spodní část zadních dveří a tak dále.


  Aplikace voskuNa oba leštící kotouče naneste malé množství leštící pasty

  Leštěte podle tohoto schématu:

  smer lesteni

  Pohyb podle tohoto schématu je osvědčený a přinese jistotu, že je povrch celý dobře vyleštěný. Jednou z nejčastějších chyb začátečníků je příliš vysoká rychlost pohybu s leštičkou. Při leštění suňte leštičku rychlostí asi tak 4 cm za vteřinu. Na leštičku netlačte. Samotná váha leštičky je pro optimální leštící účinek dostačující. Toto je důležité, pokud používáte klasickou rotační leštičku. U ní mnohem víc záleží na stabilní rychlosti pohybu a slabém tlaku. Volba rychlosti otáček leštícího kotouče záleží na použité leštící pastě. Obecné pravidlo je, že jsou lepší pomalejší otáčky, než rychlejší. 

  Po leštění a před nanesením ochranného přípravku, nebo vosku je potřeba lak vyčistit a odmastit. K tomu použijte alkalickou směs a mycí houby. Z našeho sortimentu můžeme doporučit přípravky Atas VINET, nebo Atas DIMER (Ředící poměr 1:90). Po umytí a odmaštění povrch dobře vysušte a máte vytvořený základ pro nanesení ochrany a její maximální životnosti.

 5. Voskování. 

  Zaměňte leštící kotouče za měkké. Stejně, jako u leštění naneste na leštící kotouče malé množství vosku, nebo ochrany na třech místech u každého z kotoučů. Pomalými otáčkami přípravek důkladně naneste na povrch ve stejnoměrné vrstvě. Pokud není viditelná nově nanesená vrstva opět dejte na kotouče po stejné dávce přípravku a pokračujte. Pohyb a postup je obdobný, jako při leštění.

  Čas kdy přípravek na povrchu zaschne je zcela individuální. Záleží na konkrétním přípravku. Údaje by měly být uvedeny na obalu. Nebojte se ovšem oslovit Vašeho dodavatele. Dobrý prodejce by měl znát vlastnosti svých produktů a měl by Vám sdělit informace pro dosažení nejlepšího efektu.

 

čtvrtek, 28 prosinec 2017 15:26

Nové webové stránky

Pro sortiment švédských pěnových brusných a leštících kotoučů NORDICPAD jsme připravili samostatnou webovou prezentaci.

Důvodem bylo představit Vám celý sortiment, který rozhodně není malý, na jednom přehledném místě. K tomuto rozhodnutí nás vedlo i to, že si tyto výrobky svůj vlastní web prostě zaslouží. A to pro svou opravdu špičkovou kvalitu a velmi nízké ceny. 

Tyto nové stránky najdete na adrese

www.NORDICPAD.cz

a doufáme, že se Vám budou líbit

neděle, 05 listopad 2017 20:39

AUTORANGE TWIN HEAD POLISHER

Jako první přivážíme do ČR nový typ leštičky. Dvouhlavý excentrický (oscilační) přístroj pro leštění bez hologramů a bez námahy.

AUTORANGE TWIN HEAD POLISHER je leštička se dvěma hlavami určená všem, kteří s leštěním začínají, nebo chtějí dosáhnout mimořádného lesku. Je charakteristická nízkou vahou, nízkým odporem při leštění a a broušení a nejvyšší možnou bezpečností před vznikem hologramů a dalších optických vad leštěného povrchu.

 

PRO LEŠTĚNÍ BEZ HOLOGRAMŮ

Oproti klasickým rotačním leštičkám, které mají pouze otáčivý pohyb, dokáže AUTORANGE TWIN HEAD POLISHER ještě pohyb další. Excentrický, někdy uváděný i jako oscilační. Při práci se hlava nejen otáčí, ale zároveň se pohybuje po eliptické dráze. Toto je pohyb přirozenější pohybu ruky. Ruční leštění je dodnes vysoce ceněno u drahých, nebo choulostivých laků, pro svojí mimořádnou hloubku a charakteristický lesk. Excentrický pohyb navíc přináší ochranu před vznikem hologramů, nebo kruhových stop po broušení.

EXcentrická leštička

 

PRO SNADNĚJŠÍ A RYCHLEJŠÍ PRÁCI

Další výhodou této leštičky jsou dvě hlavy, místo jedné.  U běžných jednohlavých leštiček se nejčastěji používají brusné, nebo leštící kotouče o průměru 150 mm až 180 mm. AUTORANGE TWIN HEAD POLISHER je vybavena dvěma hlavami o průměru 95 mm. Použití dvou menších hlav snižuje odpor , který při práci vzniká třením kotouče o opracovávanou plochu. Oproti jednohlavé leštičce je práce snadnější a rychlejší a přitom je záběr více, jak dostatečně široký.

 autorange lesticka 9

 

ERGONOMIE

AUTORANGE TWIN HEAD POLISHER je vybavena masivní ergonomickou rukojetí a stejně masivním madlem pro pevné a pohodlné uchopení. V kombinaci s nízkou hmotností leštičky (2,6 kg) je práce snadná a přesná. Ovládací prvky, jako jsou vypínač a regulace otáček jsou umístěny na hřbetu rukojeti v dosahu palce a umožňují snadné vypnutí přístroje, nebo změnu otáček během broušení a leštění.

 autorange lesticka 3

 

TECHNICKÁ DATA

 • NAPÁJENÍ: 230-240 V / 50-60 Hz
 • PŘÍKON: 350 W
 • OTÁČKY: 1600-3500 ot/min.
 • HMOTNOST: 2,6 Kg
 • REGULACE OTÁČEK: Elektronická

 

OBSAH BALENÍ:

 • 1x Leštička
 • 1x Montážní klič
 • 2x Leštící kotouč jemný měkký
 • 1x Náhradní uhlíky
 • 1x Návod k použití

autorange lesticka 8

 

DÁREK OD NÁS!

Ke každé zakoupené leštičce obdržíte 3 sady pěnových kotoučů NORDICPAD zdarma!

 • 2x leštící kotouč černý - jemný měkký pro finální leštění
 • 2x leštící kotouč žlutý - středně tvrdý a středně hrubý pro broušení jemných vrypů a leštění
 • 2x brusný kotouč modrý - tvrdý, středně hrubý pro broušení hlubších vrypů a silnějších poškození laků

 

UPOZORNĚNÍ:

AUTORANGE TWIN HEAD POLISHER je určen pro hobby využití. Nejedná se o profesionální přístroj.

 

DOSTUPNOST:

Přístroj lze zakoupit v některém z našich internetových obchodů. AAA autokosmetika, nebo PRO čištění. Doručení v obou případech je pro objednané leštičky zdarma.

 

UŽIVATELSKÁ PŘÍRUČKA:

Uživatelskou příručku ve formátu PDF si můžete stáhnout v sekci STÁHNOUT PŘÍLOHY pod tímto článkem

LEŠTĚNÍ PRO ZAČÁTEČNÍKY:

Návod pro nejlepší výsledek leštění najdete zde....

 

VIDEO:

 

FOTOGALERIE:

 

neděle, 16 červenec 2017 14:57

Zakázkový a Předávací list

Vzor Zakázkového a Předávacího listu pro ruční čištění zdarma ke stažení.


Provozujete ruční čištění vozidel? Připravili jsme pro Vás jednoduché vzory Zakázkového a Předávacího listu ve formátu DOC. Oba vzory jsou plně upravitelné v programu MS WORD, nebo některém z jeho náhrad a velmi snadno si je můžete přizpůsobit Vašim potřebám a vytisknout třeba i na obyčejné inkoustové tiskárně. 


A proč je používat?

Pokud sjednáváte zakázky stylem, že se dohodnete během řeči se zákazníkem na službě a její ceně, on Vám předá klíče od auta, Vy si někam poznamenáte jeho telefonní číslo pro zavolání až bude hotovo, tak se může dříve, nebo později stát, že budete osočeni z nějakého poškození svěřeného auta. Může to být škrábanec, odřenina, nefunkční rádio, rozbité sklo, nebo cokoliv jiného. A nemusí to být ze strany zákazníka úmysl. Prostě si toho nevšiml, stejně, jako Vy. A dokázat potom, že auto bylo poškozeno už před čištěním může být tvrdý oříšek. 

Vyplněním Zakázkového listu se chráníte před možnými nepříjemnostmi a zbytečnými starostmi. Neméně důležité je to i pro zákazníka, který Zakázkovým listem dostává doklad o předání vozu a klíčů

Profesionálové s dlouhodobou praxi většinou obdobu těchto dokumentů používají. Při sjednávání zakázky se zákazníkem auto většinou podrobně prohlížejí a to i proto, že díky zkušenostem vidí rozsah znečištění a jsou schopni velmi dobře odhadnout postup, dobu i výslednou cenu. 


Co nezapomeňte vyplnit....

 • Stav kilometru na tachometru - zákazník bude vidět, že se s vozem po předání do Vaší péče nikde neoprávněně nejezdilo
 • Stav paliva v nádrži - stačí orientačně (1/3, 1/2...). Jako pojistka proti obvinění, ze ztráty paliva.
 • Zjištěná poškození vozu - do Zakázkového listu. Protože při čištění důkladně prohlížíte každý kousek vozu, může se stát že příjdete i na další závady, které s Vaší prací nesouvisí. Například poškození pneumatiky. U zákazníka si jistě uděláte plus, když toto zapíšete do Předávacího listu, při předávání vozu jej na toto upozorníte a doporučíte třeba návštěvu nejbližšího pneuservisu.
 • Výbavu - důležité pro zákazníka, že se nic neztratilo a pro Vás, že jste do vozu nezapomněli něco vrátit
 • Datum a podpisy - aby měl dokument výhu při případném pozdějším sporu

ZAKAZKOVY LIST vzor PREDAVACI LIST vzor  

 

Dokumenty najdete v sekci Stáhnout přílohy níže....

 

 

pondělí, 15 květen 2017 00:00

FILLTEC Professional F104 - UV Seal

FILLTEC Professional F104 - UV Seal je nový přípravek na ochranu laků a plastů s pokročilou 3D nanotechnologií. Vychází z úspěšné řady nanoproduktů Hagmans NANO+, které svými ochrannými účinky a dobou ochrany vysoce překračovaly vlastnosti přípravků nejprestižnějších značek autokosmetiky.  

neděle, 14 květen 2017 00:00

Atas PLAK | 4 v 1

Nejrychlejší ošetření plastů v interiérech vozidel. To je Atas Plak. Přípravek jedinečných vlastností, který se stal synonynem pro péči o plastové povrchy po celé Evropě. U profesionálů i běžných motoristů.

neděle, 30 duben 2017 00:00

Atas VINET

Atas VINET je víceúčelový čistič, který díky svým brilantním vlastnostem dokáže ušetřit spoustu času i peněz.

pondělí, 17 duben 2017 00:00

Čištění expanzní nádobky

Po uveřejnění článku s návodem na čištění EGR ventlů a saciho potrubí jsme od několika z Vás dostali poptávku na způsob vyčištění expanzní nádobky chladící kapaliny.

neděle, 02 duben 2017 00:00

Čištěni EGR ventilu

I když je naší hlavní náplní řešení problémů v oblasti autokosmetiky, nezřídka dostáváme i dotazy na řešení z jiných oblastí. A jednim z nich byly dotazy na jednoduché a levné odstranění karbonu z EGR ventilů a vzduchového sání dieselových motorů.

úterý, 14 únor 2017 00:00

Velký test autovosků

Leštící vosk Hagmans Wax Polish se utkal v nezávislém testu s výrobky značek nejzvučnějších jmen. O tom, že nezklamal si můžete přečíst v článku.

Strana 1 z 4

Rychlý kontakt

CHEMIATEC s.r.o.
Chudenická 1059/30,
102 00 Praha 10

Telefon:: +420 776 794 794
Email: info@chemiatec.cz

 

Kdo je online

Právě přítomno: 410 hostů a žádný člen

Novinky na Facebooku

Copyright © 2017. CHEMIATEC - pro čištění, úklid a lesk. ..

Hledej....