Péče o interiéry vozidel

Nafta v interieru

Hodnocení uživatelů: 0 / 5

Neaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení
 

Nafta rozlitá v interiéru vozidla je velmi závažný problém. Pro svou vysokou vzlínavost rychle proniká do obtížně přístupných míst je původcem zápachu, který může být velmi silný a nepříjemný po dobu několika týdnů až několika měsíců.

Pokud se jedná o znečištění malého rozsahu, doporučujeme použití vysavače s mokrým sáním a postižené místo odmastit s použití teplé vody a přípravku Atas DETAP, nebo z některým čističem a odmašťovačem. Před aplikací vždy vyzkoušejte kompaktibilitu přípravku s Vaším čalouněním, aby nedošlo k odbarvení látky, nebo jinému poškození. Otestování vždy provádějte na malém nenápadném místě. 

Postižené místo namočte připraveným roztokem a vysavačem vytahejte ven. Opakujte po dobu, než bude nafta odstraněna. Přesto však musíte počítat se slabým zápachem nafty, který se bude vyskytovat i po řadu dní po vyčištění.

Pokud je to možné a postižený díl lze snadno vyjmout z vozu, je mnohem efektivnější metoda namočení celého dílu čistícím přípravkem a důkladné proprání tlakovou vodou. Pozor však na části s elektroinstalaci. Mohlo by dojít k její poškození.

V případě rozlití většího množství nafty, je obvykle nutná demontáž všech dílů a částí, ve kterých a pod kterými by nafta mohla být. Toto však již vyžaduje odborné zkušenosti a proto doporučujeme svěřit vozidlo některé z ověřených provozoven ručního čištění, kde si s vyčištěním poradí.

Pokud přepravujete naftu věnujte zvýšenou pozornost prevenci. Používejte dobře těsnící nádoby a vždy je dobré mít vozidlo vybaveno ochranou plastovou vanou. Ta zamezí průsaku rozlité nafty do čalounění, je snadno čistitelná a zachrání Vás před mnoha nepříjemnostmi i zbytečnými výdaji za následovné čištění.

Rychlý kontakt

CHEMIATEC s.r.o.
Chudenická 1059/30,
102 00 Praha 10

Telefon:: +420 776 794 794
Email: info@chemiatec.cz

 

Kdo je online

Právě přítomno: 369 hostů a žádný člen

Novinky na Facebooku

Copyright © 2017. CHEMIATEC - pro čištění, úklid a lesk. ..

Hledej....