Lorem ipsum

Jak správně mýt a leštit

Neaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení
 

Chcete oslnit okolí dokonalým leskem Vašeho vozu? Chcete, aby vydržel déle čistý bez potřeby mytí? Chcte zvýšit jeho atraktivitu a hodnotu?


Chcete oslnit okolí dokonalým leskem Vašeho vozu? 

Chcete, aby vydržel déle čistý bez potřeby mytí?

Chcte zvýšit jeho atraktivitu a hodnotu?


První věc, kterou musíte udělat je určení stavu vozidla v závislosti na:

 1. Rozsahu znečištění
 2. Stáří vozidla
 3. Barvě laku
 4. Typu laku (klasický, nebo metalíza)
 5. Rozsahu zoxidování laku.
 6. Poškrábání a dalšího poškození laku

Nečistoty na vozidle se liší v letní, nebo zimní sezóně. V létě se zpravidla jedná o silniční prach a nalepený hmyz. Dále o asfalt a olejové mastnoty. Proto je potřeba při mytí používat autošampon s dostatečně silným účinkem, a který není naopak příliš agresivní, aby nenarušil lak vozidla. Na silniční prach a smogový spad je nejvhodnější použití Atas Autobella L.I.C.. 

Zaschlé zbytky hmyzu z předních partií vozidla nejlépe odstraníte Atas Netins. Při mytí použijte běžnou mycí houbu. Především si, ale dávejte pozor, aby nebyl umývaný povrch horký. Rychlým odpařením vody z mycího roztoku by vosk obsažený v přípravku zaschnul na povrchu v příliš silné vrstvě a objevily by se bílé čmouhy. Na čištění disků kol použijte produkt Atas Forlega.

Používáte-li na předčištění produkty Forlega a Netins nezapomeňte na důkladný oplach vodou před dalším mytím! Asfatové a olejové skvrny lehce odstraníte produkty Atas Decabit a Atas Dimer  S běžným znečištěním si snadno poradí Atas Autobella L.I.C..

Na motor a agregáty jsou určeny produkty Atas Forclean a Atas DMS 1508.

V zimním období je vozidlo nejčastěji znečištěné solí a mastnotami. V této roční době se běžně používají silné čistící prostředky jako jsou Kallavfettning, nebo Microavvfettning s následným důkladným opláchnutím silným proudem vody, aby se rozpuštěné nečistoty dokonale smyly pryč z karosérie.

Malé škrábance, např. jezdí-li se s vozidlem do automatické mycí linky, odstraní produkt Hagmans Rubbing. Nejlepšího výsledku dosáhnete použitím strojní leštičky, ale změna bude viditelná i při klasickém ručním leštění. Pro důkladnou a dlouhodobou ochranu laku použijte Hagmans Glans Wax, nebo Lahega Banana Wax. Po umytí je důležitá i konzervace dílů z plastů, gumy, nebo vinylu. Na běžnou údržbu těchto dílů uvnitř i vně vozidla postačí Atas Plak. Přípravek rozetřete za pomocí jemné houby, hadříkem, nebo měkkým papírem, který nepouští chloupky. Chvíli nechejte přípravek působit, aby mohl vytvořit ochrannou vrstvu a pak ošetřenou plochu vyleštěte. Je-li povrch příliš savý celou aplikaci zopakujte.

1. Odmašťování:
Když chcete navoskovat automobil je důležité věnovat čas i na přípravu. Pokud je vozidlo příliš špinavé, např. v zimním období, nebo je znečištěné asfaltem v létě musíte je nejdříve vyčististit a odmastit.

Použití Hagmans: Microavfettning, nebo Kallavfettning naneste na suchý povrch. Začněte odspodu, kde je špína nejsilnější a pokračujte směrem vzhůru. Umožněte těmto odmašťovacím prostředkům, aby mohly rozvinout své špičkové vlastnosti. Nechejte je několik málo minut působit. Na extrémně zašpiněné částí, jako jsou například partie kolem podběhů použijte mycí houby, nebo mycího kartáče, aby byl účinek přípravků efektivnější. Aplikaci opakujte dokud nebude povrch dokonale čistý. Aplikaci ukončete důkladným opláchnutím celého vozu silným proudem vody.

2. Mytí:
Po odstranění nejvíce škodlivých nečistot je vhodné umytí vozidla dobrým autošamponem, jako je například Atas Autobella L.I.C.. Ten je obzvláště účinný v odstranění nečistot z obtížně přístupných míst a zárověň zcela bezpečný pro choulostivé díly. Zvláště účinný je na odstranění prachu a mechanických nečistot. To je důležité pro pozdější voskování, kdy může kaminek nalepený na laku zůsobit vážné vrypy při leštění. Proto důkladně vozidlo umyjte a opláchněte a vytřete jelenicí nebo vysoušecí látkou do sucha.

3. Dokončovací práce:
Nyní můžete mít pocit, že nastal nejvhodnější okamžik k voskování. Omyl. Pokud chcete mít povrch s výjimečně brilantním leskem bez skvrn a chcete-li, aby tak vydržel co nejdéle, musí být povrch opravdu dokonale čistý. Pro zajištění maximální čistoty metalických i běžných laků je doporučen Hagmans Cleaner. Před použitím láhev s produktem důkladně protřepejte a krouživými pohyby vtírejte do laku dokud nebude povrch dokonale lesklý. Aplikaci provádějte za pomocí měkkého, jemného a vlhkého hadříku, leštícího papíru, nebo jemného froté hadříku. Postupujte po malých částech (např. 50 x 50 cm) a pokračujte postupně přes celý vůz. Pak doleštěte. Pozor!! Jestli je povrch velmi hrubý, nebo zvětralý, je doporučené použití Hagmans Rubbing. V tomto případě může být i přes varování použit na metalické laky.

4. Nanesení vosku:
Když je povrch dokonale čistý musí být zapečetěný tvrdým voskem, aby nedocházelo k oxidaci a brilantní lesk vydržel dlouhou dobu. Naneste vosk čistým měkkým hadříkem v silné a stejnoměrné vrstvě na povrch. Dojde-li k tomu, že vrstva nebude stejnoměrná, vyvstává riziko, že se objeví skvrny. Pozor!! Vyvarujte se použití pro toto málo účinných univerzálních vosků, které čistí, leští a voskují v jedné aplikaci. Ty jsou určeny především pro dosažení vysokého lesku v co nejkratším čase. Příkladem je i Hagmans Wax Polish.

5. Leštění: 
Nechejte vosk dokonale zaschnout. Pro nejlepší efekt, ale nenechejte vosk zasychat déle než 30 minut před leštěním. Použijte tkaninu z mikrovlákna (švédskou utěrku) chcete-li mít ty nejlepší výsledky. Nyní oceníte Vaší důkladnou přípravu, kdy jste dosáhli dokonale čistého povrch v tom, jak snadno bude povrch leštitelný. Pokud jste postupovali podle těchto instrukcí pravděpodobně se vidíte v laku, jako v zrcadle. Další výhodu získáváte v tom, že dosažená hladkost povrchu neumožní přichycení nové špíny a Váš vůz bude chráněn nejen před korozí, ale vydrží i dlouhou dobu čistý.

6. Zapamatujte si:
Navoskované auto se mnohem snadněji udržuje v čistotě a je odolnější vůči korozi. Nenavoskované podléhá mnohem snadněji oxidaci a je rychleji náchylnější k nenávratnému poškození a znehodnocení. Dlouhá doba bez ošetření povrchu v kombinaci s deštěm s vysokými hodnotami emisí (kyselé deště) může způsobit, že po kapkách vody zůstanou světlejší skvrny. Toto je obzvlášť patrné na červených, modrých lacích a přelakovaných dílech. Toho se můžete vyvarovat dodržováním instrukcí obsaženým v tomto manuálu. Opakované mytí a odmašťování odstraňuje ochranu voskem. Vyhněte se kontaktu vosku s plastovými a pryžovými díly. Nepoužívejte vosk na horké plochy, na přímém slunečním záření, nebo v čase kdy hrozí riziko orosení v průběhu aplikace.

Zlatá pravidla:

 1. Buďte vždy svědomití v přípravě.
 2. Vždy postupujte dle návodu k použití na obalu výrobku.
 3. Vždy se snažte provádět aplikaci co nejblíže domácí teplotě (cca +20 stupňů Celsia) a při normální vlhkosti. Zajistěte i dobré větrání prostor, kde aplikaci provádíte.
 4. S produkty s výstražným značením zacházejte s opatrností a používejte ochranné pomůcky.
 5. Nepoužívejte jako základní ošetření před nanášením polyesterových tmelů.

Rychlý kontakt

CHEMIATEC s.r.o.
Chudenická 1059/30,
102 00 Praha 10

Telefon:: +420 776 794 794
Email: info@chemiatec.cz

 

Kdo je online

Právě přítomno: 114 hostů a žádný člen

Novinky na Facebooku

Copyright © 2017. CHEMIATEC - pro čištění, úklid a lesk. ..

Hledej....