Jak vybrat vhodný vosk, nebo leštěnku

Hodnocení uživatelů: 0 / 5

Neaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení
 

Přípravky na ochranu laku Vašeho vozu lze rozdělit do 3 základních kategorií

 

Přípravky ochranné

Jedná se o vosky, leštící pasty a leštěnky určené k ochraně laku před povětrnostními vlivy, pro zvýšení jeho lesku a jeho uchování po co nejdelší dobu. Usnadňují mytí auta a zabraňují ulpívání špíny na povrchu. 

Tyto typy vosků jsou vhodné zpravidla na nové laky, nebo laky nenarušené a v dobré kondici.

Přípravky ochranné s čistícími složkami

Zpravidla se jedná o konzervační vosky, do kterých jsou přidány čistící složky a rozpouštědla. Tyto čistící složky dokáží rozpustit lehkou oxidaci, vyčistí a vyplní drobné vrypy i škrábance a celkově oživí barevný odstín i lesk laku. Zároveň laku poskytnou i ochranu před vlivy okolního prostředí.

Tyto typy přípravku jsou vhodné na mírně zmatněné laky.

Přípravky s brusnými částicemi (abrasivy)

Jedná se o leštící pasty s přídavky jemných brusných částeček. Ty při aplikaci odstraňují zvětralou a zoxidovanou vrstvu. a vybrušují jemné škrábance a vrypy. Tento typ přípravku lze ještě dále rozlišit dle typu aplikace. Jsou-li určené pro stojní, nebo ruční leštění. Při výběru je vhodné podrobně číst informace k produktu, návod k použití a doporučení výrobce. Mimo způsobu aplikace je důležité zjistit, je-li konkrétní přípravek vhodný třeba na metalízované laky a zda obsahuje i ochrané složky, nebo je potřeba lak dále zvlášť ošetřit a ochránit.. Ušetříte si tak nemilé překvapení, když bude lak po vyleštění matný a bez lesku, nebo lesk vydrří jen několik týdnů.

Tyto přípravky jsou vhodné na silně zmatněné laky, nebo je-li lak silněji poškrábaný. Pokud si nejste jisti jestli lak zvládnete správně vyleštit a vybrousit, doporučujeme obrátit se na některé z míst, kde se renovacemi laků zabývají. 

Chcete-li lak ošetřit svépomocí je potřeba nejdříve vyhodnotit jeho stav a jak silně je narušený. Až pak vybírejte vhodný přípravek. 

V našem obchodě AAA autokosmetika najdete všechny potřebné informace i široký sortiment přípravků na ošetření laků.

 

Rychlý kontakt

CHEMIATEC s.r.o.
Chudenická 1059/30,
102 00 Praha 10

Telefon:: +420 776 794 794
Email: info@chemiatec.cz

 

Kdo je online

Právě přítomno: 329 hostů a žádný člen

Novinky na Facebooku

Copyright © 2017. CHEMIATEC - pro čištění, úklid a lesk. ..

Hledej....